Rok założenia 1986

Zapraszamy do naszego punktu handlowego:

Długa 9A
58-309 Wałbrzych
tel. 074 840 05 28


Dlaczego warto?


 

Akcesoria do mebli kuchennych

Przedstawiamy Państwu akcesoria jakie mogą być zastosowane w różnych szafkach kuchennych. Oferujemy produkty renomowanych producentów: BLUM, HETTICH, PEKA, REJS, NOMET.

Cena akcesoriów jest mocno zróżnicowana oraz zależna od wielu czynników. To czego nie widać na pierwszy rzut oka wpływa na poźniejsze wygodne użytkowanie kuchni. Mamy nadzieję, że poniższy opis będzie dla Państwa pomocny podczas podejmowania decyzji.

Szuflady

Dostępne obecnie na rynku systemy szuflad wyposażone są w różnego rodzaju prowadnice. Wybór typu szuflad a zarazem rodzaju prowadnic przekłada się na możliwość większego lub mniejszego obciążania szuflad a także na wygodę użytowania. Oferujemy szuflady ze spowalniczem (miękki domyk) lub standardowe z metalowymi bokami, z pełnym lub częściowym wysuwem, system push to open czyli otwieranie po pchnięciu frontu, szuflady wewnętrzne z płytą pokrytą powłoką antypoślizgową lub druciane.

Wyposażenie szuflad poza wkładem na sztućce może zawierać różnego rodzaju przegrody na talerze czy butelki, system orga wing (Hettich) a także segregatory na śmieci. W szufladach wysokich dodatkowo można zastosować szklane, dekorowane boki.

Szafki dolne - kosze cargo

Podobnie jak w przypadku szuflad, kosze cargo różnią się od siebie prowadnicami które pozwalają na większe lub mniejsze obciążenie, a także w różne systemy samodomyku. Kosze dedykowane są do szafek o szerokosci nawet 15 cm, poza prowadnicami różnią się materiałem oraz wykończeniami. Dostępne są kosze druciane malowane proszkowo, chromowe lub z wyprofilowanej blachy (Peka), wersje 2 lub 3 półkowe. Dostępne są również półki z powłoką antypoślizgową z możliwością wyboru wykończenia krawędzi ramy a także kosze z wieszakami na ręczniki. Ciekawą propozycją są także kosze ze specjalymi półkami dostosowanymi do przechowywania butelek itp. w pozycji poziomej.

Szafki dolne- narożniki

Zagospodarowanie szafek narożnych oraz tych ze ślepą ścianką nie jest łatwe. Pomagają nam w tym systemy koszy oraz półek wysuwnych na opatentowanych mechanizmach. Dostępne są kosze które wysuwa się jeden za drugim lub dla bardziej wymagających półki w specjalnie wyprofilowanym kształcie (system Le Mans) które wysuwają się osobno na zewnątrz szafki. W przypadku narożników pod kątem prostym wygodne jest zastosowanie kosza 3/4.

Szafki dolne- pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Oferujemy Państwu systemowe pojemniki do segregacji odpadów. Pojemniki są mocowane w szufladzie lub standardowej szafce, otwiera się je wraz z frontem. W zależności od szerokości szafki dostępne są pojemniki o różnej pojemności oraz układzie. W tego typu systemach swoje miejsce znajdą również akcesoria do mycia, szufelka itp.

Szafki górne, systemy otwierania i ociekarki

W szafkach górnych otwieranych w formie klap oferowane są różne rozwiązania. Najtańsze a zarazem w pełni funkcjonalne są siłowniki gazowe. Droższym rozwiązaniem są systemy Aventos (BLUM) podnoszące 1 lub 2 fronty jednocześnie. Systemy te wyposażone są w funkcję miękkiego i cichego domknięcia a także umożliwiają łatwiejszy dostęp do szafki porpzez wyższe otwarcie frontu. Innym rozwiazaniem jest Lift Up (Hettich) w przypadku którego front w całości odsuwa się od szafki. W każdym z opisanych rozwiązań możliwy jest montaż ociekarki 1 lub 2 poziomowej.

Słupki- wyciągi wysokie

Wysokie kosze cargo lub innego typu wyciągi to wygodne rozwiązania w przypadku wysokich szafek. Za jedym ruchem ręki otrzymujemy dostęp do całej zawartości szafki. Coraz częściej montowane na wysokości blatu piekarniki sprzyjają tworzeniu tego typu zabudów. Kosze oraz półki na systemach wysuwnych mogą być 4, 5, 6 półkowe (w zależności od wysokości zabudowy). Niektóre z systemów oferują nam dowolne rozstawienie półek oraz możliwość wyboru pomiędzy półkami chromowymi a półkami z pełnym dnem i powłoką antypoślizgową. Systemy z najwyższej półki oferują prowadnice z tłumieniem i samodociągiem. Dostępne są opcje z mocowaniem całego systemu do frontu lub bez mocowania.


Powrót do kategorii kuchnie

 

Meble AD Wszelkie prawa zastrzeżone                © 2008 3w edit